BarisAkarsu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BarisAkarsu

Tüm Baris Akarsu Sevenlerinin Forumu..

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

PC MAGAZİN DERGİSİNDE BARIŞ

YazarMesaj
selennn
Admin
selennn

PC MAGAZİN DERGİSİNDE BARIŞ Empty
MesajKonu: PC MAGAZİN DERGİSİNDE BARIŞ   PC MAGAZİN DERGİSİNDE BARIŞ Icon_minitimePerş. Tem. 26, 2007 12:11 pm

PC Magazine haziran/2007/sayı :13

RÖPORTAJ GÜLDEN GÜRE
MÜZİK İLE TEKNOLOJİ ARASINDAKİ İLİŞKİYİ NASIL TANIMLANIRSIN?

Aslında müzik ve teknolji arasında çok yakın bir ilişki var.
müziğin içine son zamanlarda çok fazla teknoloji girdiğiiçin duygu yok oldu,duyguları ön plana çıkarıp sonra teknolojiyi kullansaydık daha iyi olacaktı.Ama maalesef bugün teknoloji ön planda,duygular ise geri planda kalıyor.
Barış AKARSU TEKNOLOJ İÇİN :dUYGULAR TEKNOLOJİNİN BİR ADIM GERİSİNDE KALIYOR DİYOR PC Magazine dergisinde.ikinci soruda.
[size=x-large]
Senin müziğinde teknoloji nekadar rol oynuyor?
Benim yaptığım müzikte teknoloji çok fazla yer kaplamıyor.Manuekden yanayım ,yani bas gitarım,elektrom,davulum olsun yeter bana.Asla çok fazla teknoloji kullanmıyorum ama bu demek değil ki karşıyım .Araya teknik anlamda çok güzel miksleride kullanmaktan yanayım .Benim için her zaman duygu ön plandadır.Çünkü sahneye çıktığında insanlara sıcaklığı veren her zaman duygudur.Tek bir Bilgisayar ile sahnaye çıkıp müzik yapabilirsin ,gayette başarılı olursun ancak bu rock müzikte olmaz. Düşünsenize bir rock konserine tek klavyeile çıktığınızı hangi duyguyu aktarabilirsiniski.

Peki işin haricinde teknoloji ile aran nasıldır?
Orada iş değişiyor tabii ki, teknolojiye bayılıyorum Hakiki bir teknoloji manyağıyım .Özelliklede ses düzeni olsun ,PlayStation olsun bilgisayar olsun hiç farketmez çünkü evimdee tam bir teknoloji manyağıyımdır.Okadar çok maraklıyımki yeni çıkan ne varsa hemen alırım öğrenmeye çalışırım.Üç tane ayrı ses sistemim vardır,dijitali evde kullanmayı seviyorum.

İnterneti eğlence amaçlımı yoksa iş amaçlımı daha çok kullanıyorsun?
İkisi içinde kullanıyorum.E-postalarımı almak ve gödermek tabii çok önemli iş takiplerimi yapıyorum ama bunun yanı sıra eğlence amçlıda internete durmdan girerim.Özellikle kendi wep sitemle çık ilgileniyorum,hayranlarımdan gelen tüm mesajlara tek tek cevap veriyorum.

Barış AKARSU PC MAGAZİNE DERGİSİNE DEMİŞKİ:Teknolojiyi doğru kullanmak gerekir teknolojiyi doğru kullanırsan o sana hizmet eder ama YANLIŞ KULLANIRSAN DA KORKMALISIN.
https://barisakarsu.0wn0.com
selennn
Admin
selennn

PC MAGAZİN DERGİSİNDE BARIŞ Empty
MesajKonu: Geri: PC MAGAZİN DERGİSİNDE BARIŞ   PC MAGAZİN DERGİSİNDE BARIŞ Icon_minitimePerş. Tem. 26, 2007 12:12 pm

PC MAGAZİN DERGİSİNDE BARIŞ Pc1ey2

PC MAGAZİN DERGİSİNDE BARIŞ Pc3tf0

PC MAGAZİN DERGİSİNDE BARIŞ Pc2wa8

röportajın tamamı

'DUYGULAR, TEKNOLOJİNİN HEP BİR ADIM GERİSİNDE KALIYOR'

Ağladım senin için ilk defa dediği Yalancı Yarim dizisinin 'Gözlerin' adlı şarkısı You Tube'da en fazla izlenen videolar arasında yer alan Barış Akarsu için yaptığı işlerde hep duygu ön planda.Ama gelin görün ki, özel hayatı söz konusu olunca her şey çok farklı.Çünkü tam bir teknoloji hayranı olan Barış Akarsu Play Station'da oyun oynamak ve internette hayranlarıyla buluşmaktan çok büyük keyif alıyor.

MÜZİK İLE TEKNOLOJİ ARASINDAKİ İLİŞKİYİ NASIL TANIMLARSIN?

Aslında müzik ve teknoloji arasında çok yakın bir ilişki var.Müziğin içine son zamanlarda da çok fazla teknoloji girdiği için duygu yok oldu.Müzikte ilk önce duyguları ön plana çıkarıp, sonra teknolojiyi kullansaydık daha iyi olacaktı.Ama malesef bugün teknoloji ön planda, duygular ise geri planda kalıyor,İşte bu noktada teknoloji her ne kadar müziği ilerletse de, duygusal bakımdan geriletiyor.

SENİN MÜZİĞİNDE TEKNOLOJİ NE KADAR ROL OYNUYOR?

Benim yaptığım müzikte teknoloji çok fazla yer kaplamıyor.Manuelden yanayım, yani bas gitarım olsun, elektrom olsun, davulum olsun yeter bana.Asla çok fazla teknoloji kullanmıyorum ama bu demek değil kikarşıyım.Araya teknik anlamda çok güzel miksleri de kullanmaktan yanayım.Benim için her zaman duygu ön plandadır.Çünkü sahneye çıktığında insanlara sıcaklığı veren her zaman duygudur.Tek bir bilgisayar ile sahneye çıkıp müzik yapabilirsin, gayet de başarılı olursun, ancak bu rock müzikte olamaz.Club ya da trans müzikte tabii ki olabilir ama düşünsenize, bir rock konserine tek klavye ile çıktığınızı! Hangi duyguyu aktarabilirsin ki?

PEKİ İŞİN HARİCİNDE TEKNOLOJİ İLE ARAN NASILDIR?

Orada iş değişiyor tabii ki, teknolojiye bayılıyorum.Hakiki bir teknoloji manyağıyım.Özellikle ses düzeni olsun, Play Station olsun, bilgisayar olsun hiç fark etmez, çünkü evimde tam bir teknoloji manyağıyımdır.O kadar çok meraklıyım ki yeni çıkan ne varsa hemen onu alır öğrenmeye çalışırım.Üç tane ayrı ses sistemim vardır, dijitali evde kullanmayı çok seviyorum.

İNTERNETİ EĞLENCE AMAÇLI MI YOKSA İŞ AMAÇLI MI DAHA ÇOK KULLANIYORSUN?

İkisi için de kullanıyorum.E-postalarımı almak ve göndermek tabii ki çok önemli, iş takiplerimi yapıyorum ama bunun yanı sıra eğlence amaçlı da internete durmadan girerim.Özellikle kendi web sitemle çok ilgileniyorum, hayranlarımdan gelen tüm mesajlara tek tek cevap veriyorum.

İSTEYENLER SANA WEB SİTENDEN ULAŞABİLİYORLAR YANİ?

Tabii ki, resmi sitemden yani, http://www.baris-akarsu.com adresinden isteyen herkes bana ulaşabilir.

YOU TUBE HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bence çok faydalı bir olay.You Tube'un çok faydalarını görüyorum.Birçok konserim You Tube'da ve insanlar istedikleri zaman girip bunu izleyebiliyorlar.Daha büyük bir kitleye ulaşmış oluyorum.Burada önemli olan ne kadar çok insana ulaştığun, bu noktada da You Tube çok faydalı oluyor.Türkiye'de artık şöyle bir standart var, eskiden 1 milyon albüm sattınız mı helal olsun derlerdi, şimdi 100 bin satan kişiye ödül veriliyor.Ama artık You Tube'da şu kadar tıklandın diye yeni bir değer yargısı var.Yalancı Yarim dizimizin müziği 200 bin kişi tarafından dinlenmiş, düşününce müthiş bir şey!

EN FAVORİ İNTERNET SİTELERİN HANGİSİ? HANİ ZİYARET ETMEDEN YAPAMAM DEDİĞİN?

You Tube! Ondan sonra da kendi sitem geliyor.Bunların haricinde motorla ilgili takip ettiğim siteler var.

CEP TELEFONUNA GELİRSEK, ORADA MESAJLAŞMAYI SEVİYOR MUSUN?

Hayır, hem de hiç sevmem.Cep telefonunda mesajlaşmaktan çok sıkılıyorum.

EN SON ALDIĞIN KISA MESAJ NE?

Menajerimden 'Yalancı Yarim' dizisinin çekim saati geldi ben de 'Geliyorum' diye cevapladım.

BİLGİSAYARIN VE SES SİSTEMLERİN HARİCİNDE SENİN İÇİN EN ÖNEMLİ OLAN TEKNOLOJİK ÜRÜN NEDİR?

Sanırım televizyondur.Sonra DVD çalardır, çünkü sinema filmi ve televizyon seyretmeyi çok seviyorum.Bu yüzden de evdeki sinema sistemim benim için çok ama çok önemli.

SENCE BİR BABAYA 'BABALAR GÜNÜ'NDE EN ÇOK HANGİ TEKNOLOJİK HEDİYE YAKIŞIR?

Bence en çok yakışan hediye cep telefonudur, arayıp sesini duyabileceğiniz için.Ondan sonra traş makinası olabilir, hani şu yeni çıkanlar var ya banyo yaparken de traş olabildiğin.Tabii bu arada teknoloji o kadar çabuk gelişiyor ki, kim bilir daha neler vardır hediye olarak alabileceğimiz.

BU ÇABUK GELİŞME SENİ KORKUTUYOR MU?

Hem de nasıl! Çünkü teknoloji duyguları öldürüyor.Gerçekten de teknolojinin sürekli içine girdiğin zaman duygular geride bir yerde kalıyor.Bireysellikle beraber insan duygularını yitirmeye başlıyor.Çünkü teknoloji öyle bir şey sunuyor ki, sen tek başına her şeyi yapabilecek durumdasın.Çocukları asosyal duruma getiriyor.Her şeylerini sanal dünyada yaşıyorlar, bir süre sonra hiçbir şey görmeden yaşamaya başlıyorlar, çok üzülüyorum.Teknolojiyi doğru kullanmak gerekir.Teknolojiyi doğru kullanırsan o sana hizmet eder ama yanlış kullanırsan da korkmalısın.

BİLGİSAYARDA OYUN OYNAMAYI SEVEN BİR HAVAN VAR, DOĞRU MU?

Evet bayılırım.Ama Play Station'da oyun oynamayı daha çok severim.Macera oyunları oynamaktan çok ama çok zevk alıyorum.Resident Evil ve hatta en son Ghost Rider oynuyorum.

İNTERNET AŞIKLARI SENCE MODERN DÖNEMİN AŞK SEMBOLÜ MÜDÜR?

Yok, asla'Modern aşk ne demek ki zaten? Aşkta modernlik diye bir şey yoktur.Aşk hep aynıdır, eğer aşksa' 400 yıl önce de aynıydı. 40 yıl önce de ve şimdi de aynı.Teknoloji bulaştı diye modern deniliyorsa o ayrı, bir şey bilemem.Ama çok saçma geliyor bana bu tür şeyler ve hayatta internete girip o tür muhabbetlere asla katılmıyorum.

NASIL BİR TEKNOLOJİK ÜRÜN İCAT EDİLSİN İSTERDİN?

İnsanların içindeki kötülüğü yok edip temizleyen bir ürün isterdim! Uzaktan kumandayı şöyle kötü duygulara tutup 'iyi' moduna alacaksın, kendi kendine derecesini ayarlayacaksın, düşünsene hayat ne kadar güzel olurdu.
https://barisakarsu.0wn0.com

PC MAGAZİN DERGİSİNDE BARIŞ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-